ПРО ВЕЙПІНГ

ВЕЙПІНГ – ЦЕ ПРОСТО

ТИПИ ПРИСТРОЇВ ТА ЯК НИМИ КОРИСТУВАТИСЯ

Перед тим, як перейти до опису різних типів пристроїв, розгляньмо основи: що таке електронний випаровувач, як він працює та з яких компонентів складається.

ЯК ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННИЙ ВИПАРОВУВАЧ?

Електронний випаровувач (випаровувач або ж просто вейп) — це пристрій з внутрішнім нагрівальним елементом (спіраллю), що перетворює спеціальну нікотиновмісну ароматизовану рідину на пару, яку вейпер і вдихає.

ЕЛЕМЕНТИ ЕЛЕКТРОННОГО ВИПАРОВУВАЧА

Загалом електронний випаровувач складається з чотирьох основних частин: мундштука, безпосередньо електронного випаровувача, картриджа з рідиною та нагрівального елемента. При цьому конфігурація цих елементів відрізнятиметься залежно від конкретної моделі пристрою.

АКУМУЛЯТОР

Усередині електронного випаровувача міститься акумулятор, що живить пристрій і активує нагрівальний елемент, який перетворює рідину на пару. Зазвичай в електронних випаровувачах використовуються літій-іонні акумулятори, оскільки їх можна перезаряджати.

Є два типи акумуляторів: з ручним керуванням і автоматичні. У першому випадку треба натиснути кнопку під час вдиху, щоб активувати нагрівальний елемент. Автоматичні батареї активують нагрівання рідини під час вдихання.

Що ще треба знати про акумулятори в електронних випаровувачах:

Напруга визначає, скільки енергії буде витрачено. Більше енергії = більше пари.

Ємність батареї, що вимірюється в мА·год (міліампер-годинах), визначає проміжок часу між підзарядками. Що більше міліампер-годин, то більше енергії запасає акумулятор і то довше він працює без підзаряджання.

Змінна напруга: змінює температуру нагрівального елемента. Що вища напруга, то сильніше нагрівається спіраль і густішою виходить пара, яку вдихає вейпер.

Зарядка: зазвичай акумулятори заряджаються через USB за допомогою зарядного кабелю, що є в комплекті. Різні акумулятори можуть працювати з різними зарядними кабелями.

НАГРІВАЛЬНИЙ ЕЛЕМЕНТ ВИПАРОВУВАЧА: АТОМАЙЗЕР І СПІРАЛЬ

Акумулятор під’єднаний до атомайзера, в якому міститься нагрівальний елемент (зазвичай тонка металева спіраль). Коли пристрій увімкнено, акумулятор нагріває спіраль. Бавовняна нитка вбирає рідину з контейнера. Під час контакту зі спіраллю рідина обертається на пару. У деяких пристроях атомайзер і контейнер — окремі частини, в інших вони інтегровані в контейнер з рідиною. Такі системи можуть називатися по-різному: картомайзер, кліромайзер, картридж, капсула чи мундштук.

КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ РІДИНИ: ЄМНІСТЬ І КАРТОМАЙЗЕР

Біля мундштука розміщено контейнер з рідиною. Є два основні види контейнерів: ємності та картомайзери. Ємності (їх ще називають «відкриті системи») можна наповнювати самостійно різними рідинами. У картомайзерах (капсулах, картриджах або закритих системах) атомайзер і рідина містяться в одному, попередньо наповненому й запечатаному, флаконі. Прозорі картомайзери називають «кліромайзерами», бо в них можна побачити, скільки рідини залишилося. Відкрита ємність дає певну свободу: в одному пристрої можна використовувати будь-які рідини та їх поєднання, а картомайзери зручніші в повсякденному користуванні — ви можете змінювати картриджі одним рухом.

МУНДШТУК

Кожен випаровувач має мундштук, через який вдихають пару. Мундштук може бути яскраво вираженим або вбудованим безпосередньо в картридж для більшої схожості з традиційними сигаретами.

ПРИСТРОЇ

Розібравшись з основами, можна переходити до вибору пристрою. Який тип підійде саме вам? Однозначної відповіді на це питання немає. Ознайомтеся з усіма й виберіть собі пристрій до смаку.

ЕЛЕКТРОННІ ПРИСТРОЇ СХОЖІ НА СИГАРЕТИ

Цей тип випаровувачів розміром і формою скидається на звичайну сигарету. Більшість починає знайомство зі світом вейпінгу саме з таких пристроїв. Бувають одноразові моделі, а також такі, що можна перезаряджати. Але якщо порівнювати з потужнішими вейпами, такі електронні пристрої дешевші та простіші в експлуатації. Більшість таких пристроїв — це картомайзери з автоматичним акумулятором, що активується під час «затяжки».

ВЕЙП-РУЧКА З ЄМНІСТЮ

Пристрої середнього розміру (як сигара чи ручка) з акумуляторами більшої ємності, що уможливлює випускати більше пари. Ці моделі підійдуть вейперам, які вже мають певний досвід з електронними випаровувачами й хочуть більше контролювати процес. Такі пристрої дещо складніші в обслуговуванні, ніж електронні сигарети, проте вони пропонують більший вибір смаків і рівнів нікотину.

Одні моделі «ручок» містять кліромайзер, в інших використовуються змінні картриджі. Загалом пристрої цього типу трохи дорожчі, ніж сигарети, але все ще доволі доступні. У більшості моделей встановлено автоматичний акумулятор, а в деяких можна навіть експериментувати зі змінною напругою.

УДОСКОНАЛЕНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИПАРОВУВАЧІ АБО МОДИ

Є також досконаліші вейпи: Box Mods, Mods або APV’s. Моди бувають різної форми та розміру, і зазвичай їх можна модифікувати й кастомізувати під себе. Оскільки вони мають складнішу конструкцію та вимагають ретельнішого й регулярнішого технічного обслуговування, ми рекомендували б такі пристрої досвідченішим користувачам.

СТАРТОВІ НАБОРИ

Якщо ви плануєте використовувати вейпи, вашим першим кроком має стати підбір комплекту для початківців. У ньому є все, щоб почати вейпити: сам девайс з усіма компонентами, а також зарядний пристрій. Іноді до стартового набору можуть входити додаткові елементи: рідини, картриджі, адаптери для зарядок, кейси для пристроїв.